Konfitura z aronii 200g

Fungopol

Dodaj do listy życzeń

6,47

Cena:

CENA NETTO: 6,47

CENA BRUTTO: 6,99

WYSYŁKA: w 24h

TYP DIETY: Tradycyjne, Wegetariańskie, Wegańskie

GRAMATURA: 200 g

SKŁAD: aronia, cukier

Opis produktu

Konfitura z aronii to bomba witaminowa. Aronia uważana jest za jeden z najzdrowszych owoców jagodowych na świecie. Zawiera duże ilości witamin C, B1, B2, B6, E, składników mineralnych, antyutleniaczy i mikroelementów.
Owocami aronii są nieduże czarne jagody. Mają cierpki smak i dojrzewają w połowie września. Owoce aronii są doskonałym źródłem witaminy PP, mają także działanie odżywcze i antytoksyczne. Obecność kwasu chlorogenowego, który spowalnia absorpcje glukozy, sprawia, że konfitura z aronii polecana jest dla diabetyków. Regularne spożywanie poprawia pamięć i procesy uczenia!
Aronia pozwala dość skutecznie regulować nadciśnienie tętnicze, zapobiega odkładaniu się cholesterolu w ściankach tętnic oraz chroni przed chorobami serca. Przetwory z aronii mogą być niezastąpionym składnikiem diety w chorobach układu krwionośnego. Obecność antocyjanów w owocach opóźnia proces starzenia, usprawnia przemianę materii i poprawia gospodarkę tłuszczami, uodparnia skórę na szkodliwe działanie słonecznych promieni UV.

Produkty powiązane