Syropy 

Filtruj wg:
Syropy 

Syropy to nie tylko syrop na kaszel, to także syropy owocowe. W wersji bio eko – często bez cukru, np. syrop z aronii Gryszczeniówka zawiera jedynie cukier trzcinowy. Syrop truskawkowy będzie idealny do herbaty by się rozgrzać, syrop z czarnego bzu wzmacnia odporność organizmu a syrop z żurawiny wspomaga układ moczowy. Wszystkie syropy zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Syrop to najprościej mówiąc koncentrat owocowy, prawdziwa esencja, która zapewnia intensywny smak.
W okresie jesienno-zimowym Skrzynka Smaku szczególnie poleca syrop z czarnej porzeczki Gryszczeniówka. Owoce czarnej porzeczki od wieków są stosowane jako lek na anginę i choroby górnych dróg oddechowych. Sok z czarnej porzeczki wspomaga leczenie migreny. Spośród owoców lasu czarna porzeczka zawiera najwięcej witaminy C. Są one również bogatym źródłem antyoksydantów.

Syrop z owoców czarnego bzu Gryszczeniówka to inny domowy sposób, który sprawdzi się jako lek na przeziębienie stosowany przez nasze babcie. Czarny bez posiada działanie: napotne, przeciwgorączkowe, moczopędne i przeczyszczające. Doskonale usuwa z organizmu toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii.
Syrop z aronii Gryszczeniówka to produkt ekologiczny. Aronia posiada liczne korzystne właściwości zdrowotne. Zawiera dużo witaminy P, która jest cennym przeciwutleniaczem – usuwa z organizmu wolne rodniki. Oprócz tego aronia jest źródłem witamin: C, E, B2, B9 (kwas foliowy) oraz PP. Sok z aronii obniża ciśnienie, obniża poziom cukru we krwi a także obniża poziom złego cholesterolu we krwi.
Syrop jabłkowy Rajman stanowi świetną podstawę do sosów, napojów, vinaigrette i ciast.